ARCHITEKTURA KRYZYSU KLIMATYCZNEGO, pt. Natura naturalnie

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ARCHITEKTURA KRYZYSU KLIMATYCZNEGO, pt. Natura naturalnie, które odbędzie się 22.06.2021 o 18.00 na kanale YouTube’owym Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak.

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=S48OdrTt_7o&t=5450s

Facebook:https://www.facebook.com/events/224093972863692/

Na spotkaniu porozmawiamy o współczesnych potrzebach ochrony zasobów naturalnych w kontekście intensywnej zabudowy miejskiej. Razem z gośćmi będziemy zastanawiać się jak w praktyce projektowej przywracać, odtwarzać oraz chronić i dbać o zasoby naturalne.
Naszymi gośćmi będą:
dr Przemysław Wolski, architekt krajobrazu, projektant, wieloletni wykładowca na kierunku architektura krajobrazu SGGW oraz m.in. Purdue University (USA) – poruszy temat konsekwencji działań projektowych oraz odpowiedzialności wobec środowiska.
Justyna Dziedziejko i Magdalena Wnęk architektki krajobrazu z pracowni topoScape – zaprezentują możliwość budowania naturalnie – tego co nienaturalne – na  tworzeniu zielonej tożsamości w zabudowie wielorodzinnej.
Alicja Tomaszewicz – Ginter i Tomasz Ginter  architekci z pracowni Trektura, pokażą nową perspektywę dla współczesnej mobilności – zaprezentują naturalnie nietypowy, przyjazny środowisku parking P+R.

Organizatorzy: Koło Zrównoważonej Architektury OW SARP, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP.

Zapraszamy do oglądania i udziału w dyskusji!